تصفیه آب

پودر کلر استخر چیست؟

پودر کلر استخر ازجمله ترکیباتی شیمیایی است که از آن در تصفیه و ضد عفونی کردن آب استخر و آب های انبار شده در حجم بالا استفاده می شود. کاربرد پودر کلر استخر می تواند با از بین بردن میکروارگانیسم هایی مانند باکتری و ویروس آب استخر را ضد عفونی نماید. از خواص پودر کلر می توان به از بین بردن جلبک ها و پیشگیری از سبز شدن آب استخرها نیز اشاره نمود. انواع پودر کلر استخر تولید شده و در بازار خرید و فروش مواد شیمیایی عرضه می گردد. فروش پودر کلر استخر در بیشتر فروشگاه های مواد شیمیایی صورت گرفته و خرید پودر کلر به آسانی امکان پذیر است.

عملکرد و استفاده از پودر کلر استخر

پودرکلر با تاثیر بر ساختار انگل ها و ویروس ها و تخریب نمودن ساختارشان به ضد عفونی کردن آب استخرها منجر می شوند. شنا کردن در آبی سرشار از ذرات ریز و درشت و جلبک ها می تواند موجب مشکلات پوستی و حساسیت های گوناگون شود.

کاربرد پودر کلر استخر به دلیل پیشگیری از سرایت ویروس، اسهال و استفراغ، بیماری های پوستی و التهابی صورت گرفته و از از مزایای پودر کلراستخر حذف این عوامل مزاحم و بیماری زا است.

نحوه و مقدار مصرف پودر کلر

برای اینکه بهره بردن از مزایا پودرکلر استخر باید از آن درست و به اندازه استفاده کرد تا دچار ضرر و زیان مرتبط با آن نشد. اگر کلر به میزان مورد نیاز استفاده نشود قادر به تخریب و از بین بردن ویروس ها نخواهد بود. پودرکلر را می توان به صورت مساوی در استخر پاشید. یا اینکه محلولی از آن تهیه و به آب اضافه نمود. اگر بیش از میزان تعیین شده نیز مصرف گردد، می تواند موجب بروز آسیب و عوارضی گردد که در ادامه اشاره شده است.

فواید مصرف پودر کلر

  • پودر کلر اضافه می تواند به کدر شدن آب استخرها و عدم شفافیت آن منجر گردد.
  • کلسیم اضافی موجود در آب می تواند بر روی دیواره ها و پله های داخلی استخر تاثیر نامطلوب گذارد.
  • مصرف بیش از حد این پودر می تواند به تجهیزات داخلی استخر آسیب برساند.
  • مقدار بیش از حد این ماده می تواند منجر به سوزش چشم ها شود.
  • خشکی پوست و ریزش مو از دیگر آسیب های این ماده است.
  • کلر می تواند به زنگ زدگی تجهیزات فلزی منجر گردد.
  • در استفاده از پودرکلر استخر باید پی اچ بررسی شده و همواره بر روی هفت نگه داشته شود.

انواع پودر کلر

استخرهای خانگی به دو صورت  فضای بسته و باز ساخته می شوند. درصد خلوص پودرکلر استخر برای هر نوع استخرها متفاوت است. استخرهای خانگی در فضای بسته به پودرکلر با خلوص کمتر نیاز دارند. اما استخر های موجود در فضای باز به خلوص بیشتری نیازمند خواهند بود.

انواع پودر کلر استخرها در خلوص های 60، 70 و 90 درصد در بازار عرضه می شود. پودر کلر با خلوص 60 تا 70 درصد مناسب استخرهای موجود در فضای بسته است. برای استخرهای فضای باز بیشتر از پودرکلر استخر با خلوص 90 در صد استفاده می شود. البته توجه شود که پودرکلر با خلوص 90 درصد قیمت بیشتری از انواع دیگر داراست. در هنگام خرید پودرکلر دقت نمایید و آن را تنها از منابع معتبر خریداری کنید.

قیمت پودر کلر

قیمت پودر کلر استخر می تواند به خلوص و مقدار خریداری شده از آن وابسته باشد. هرچه مقدار خریداری شده بیشتر باشد، قیمت پودر کلر نیز بیشتر خواهد بود. در ضمن انواع با خلوص بیشتر قیمت بالاتری هم خواهند داشت. انواع مختلفی از قرص کلر استخر چینی، هندی، ژاپنی و امریکایی در بازار موجود است و قیمت هر یک از آن ها نیز متفاوت است. نوع آمریکایی خلوصی برابر با 90 درصد داشته و از بقیه انواع گران تر است.

خرید و فروش پودر کلر استخر

خرید و فروش این ماده شیمیایی به دلیل تقاضا برای خرید آن بسیار صورت می پذیرد. برای خرید انواع پودرکلر استخر می توان به صورت حضوری یا خرید از سایت های معتبر فروش اقدام نمود. توجه نمایید که حتما این ماده را از منابع معتبر خریداری نمایید تا دچار عوارض پودر کلر استخر تقلبی نشوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا