بدون دسته بندی

میزان استاندارد PH استخر شنا چقدر است و چرا مهم است؟

معمولاً از کلر یا برم برای پاک نگه داشتن آب از باکتری ها و جلبک ها استفاده می شود. سطح کلر آزاد موجود باید بین 1 تا 3 پی پی ام باشد، در حالی که سطح برم باید بین 3 تا 5 پی پی ام باشد. با حفظ این سطوح در محدوده توصیه شده، نه تنها محیط سالم و ایمن برای شناگران تضمین می شود، بلکه طول عمر سطوح و تجهیزات استخر نیز افزایش می یابد. اما میزان استاندارد PH استخر شنا چقدر است و چرا مهم است؟ PH استخر شنا یکی دیگر از پارامترهایی است که باید مورد توجه قرار بگیرد زیرا سلامت شناگران و استخر را تحت تاثیر قرار می دهد.

میزان استاندارد PH استخر شنا

بطور کلی استاندارد PH استخر شنا باید بین 7.2 تا 7.8  است که برای حفظ آن باید تلاش کرد. در این رابطه باید بدانید که عواقب شنا در استخر با سطح pH نامناسب متعدد و متنوع است. در انتهای پایین مقیاس pH، شناگران ممکن است دچار سوزش چشم یا بثورات پوستی شوند، در حالی که اجزای فلزی استخر ممکن است دچار فرسایش زودرس شوند که باعث خسارت و هزینه های اضافی برای مالک خواهد شد. از طرف دیگر، سطوح بالای pH بالای 8 محیطی دوستانه برای شکوفه جلبک ها ایجاد می کند، آب را با مواد معدنی کدر می کند و می تواند برای پوست خشن باشد.

علاوه بر این، نوسانات در سطوح pH در صورتی که قلیائیت کل کم باشد، با نوسانات سریع که منجر به حکاکی شدن سطوح، خوردگی وسایل فلزی و ظاهر شیری نامطلوب به آب می شود، می تواند چشمگیر باشد. قلیائیت کل بالا، دشواری کاهش pH را تشدید می کند، به طور بالقوه باعث کدر شدن آب، تشکیل رسوب می شود که می تواند برای تمیز کردن آزاردهنده باشد و عوارض فیلتراسیون را ایجاد کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا