تصفیه آب

مواد اولیه شیمیایی صنعت تصفیه آب چیست؟

صنعت تصفیه آب از مهم ترین صنایع بوده و از اهمیت بالایی برخوردار است. در تصفیه آب از مواد اولیه شیمیایی مختلفی استفاده می‌شود. از مواد اولیه شیمیایی صنعت تصفیه آب می‌توان به هیپوکلریت سدیم، سود، آلوم، آب اکسیژنه و… اشاره کرد. کاربرد مواد اولیه شیمیایی صنعت تصفیه آب موجب ضد عفونی و گند زدایی آب می‌شوند. انتخاب و استفاده از مواد اولیه شیمیایی صنعت تصفیه آب با توجه به نوع ناخالصی و کاربرد آب متفاوت است. قیمت مواد اولیه شیمیایی صنعت تصفیه آب نیز با توجه به نوع ماده متفاوت خواهد بود. برای خرید مواد اولیه شیمیایی صنعت تصفیه آب می توان به سایت ها و مراکز معتبر فروش مواد شیمیایی صنعتی مراجعه نمود. به دلیل اهمیت بالای تصفیه آب، این ترکیبات خرید و فروش بالایی در بازار دارند.

در ادامه این مطلب به بررسی مواد اولیه شیمیایی صنعت تصفیه آب می‌پردازیم. با ما همراه باشید تا بیشتر با این ترکیبات شیمیایی آشنا شوید.

مواد اولیه شیمیایی صنعت تصفیه آب

اساس زندگی در کره زمین، آب است. زمین دارای ذخایر آب زیادی است، اما این آب‌ها ممکن است دچار آلودگی های میکروارگانیسمی، مواد معدنی زیاد و یا آلودگی های دیگری باشند. عدم دسترسی به آب سالم سالانه جان بسیاری از انسان ها را می‌گیرد.

بنابراین برای استفاده از آب باید آن را در وارد فرآیند تصفیه نمود. تصفیه آب هم برای کاربردهای غذایی و هم برای کاربردهای صنعتی از اهمیت بالایی برخوردار است. در صورت عدم تصفیه آب مورد استفاده در صنایع مختلف، ممکن است به تجهیزات و دستگاه های صنعتی آسیب های جبران ناپذیری وارد شود.

پساب های صنعتی هم می توانند حاوی مواد شیمیایی خطرناکی باشند. برخی از این ترکیبات به‌شدت برای محیط زیست مضر هستند. به همین دلیل است که برای تصفیه آب و پساب از روش ها و مواد شیمیایی مختلفی استفاده می‌شود.

انواع مواد اولیه شیمیایی صنعت تصفیه آب

مواد شیمیایی تصفیه آب و فاضلاب در مراحل مختلف فرآیند تصفیه و با توجه به نوع آلاینده های موجود در حوضچه های تصفیه فاضلاب مورد استفاده قرار می گیرند. این مواد به انواع ترکیبات منعقد کننده، ضد عفونی کننده، ضد رسوب، سختی گیر و… تقسیم بندی می‌شوند. استفاده از مواد اولیه شیمیایی صنعت تصفیه آب در صنایع از اهمیت بالایی برخوردار هستند.

دلایل استفاده از مواد اولیه شیمیایی صنعت تصفیه آب

نوع ناخالصی و میزان آن و همین طور کاربرد آب بر انتخاب انواع مواد اولیه شیمیایی صنعت تصفیه آب مفید است. این دو عامل از دلایل استفاده از مواد اولیه شیمیایی صنعت تصفیه آب بوده و متخصصان در استفاده از این ترکیبات مواردی چون هزینه های عملیاتی، امکانات موجود، شرایط محیطی و… را در نظر می گیرند.

توجه شود که همواره استفاده از مواد شیمیایی در تصفیه آب اجتناب ناپذیر است، اما انتخاب درست و به اندازه این ترکیبات بسیار حائز اهمیت است. مواد تصفیه آب جهت حذف یون های فلزی، تنظیم pH، حذف میکروارگانیسم های مضر، ممانعت از تشکیل رسوب و… مورد استفاده قرار خواهند گرفت.

مواد اولیه شیمیایی صنعت تصفیه آب به معنی حضور ضروری مواد شیمیایی در تصفیه آب و پساب های صنعتی هستند. توجه شود که تصفیه پساب ها و فاضلاب به مواد شیمیایی تهاجمی تری نیازمند است.

معرفی مواد اولیه شیمیایی صنعت تصفیه آب

در ادامه به برخی از انواع مواد اولیه شیمیایی صنعت تصفیه آب اشاره شده است.

  • فلوکولانت
  • منعقد کننده
  • آلوم
  • پلی آلومینیوم کلراید
  • پلی اکریل آمید
  • سدیم هیدروکسید
  • و…

فروش مواد اولیه شیمیایی تصفیه آب

مواد شیمیایی به کار رفته در تصفیه آب بسیار حائز اهمیت هستند. عدم استفاده از این مواد موجب بیماری و آسیب برای انسان ها می شود. بعلاوه در سیستم های صنعتی نیز آسیب وارد کرده و باعث ایجاد خوردگی و آسیب به تجهیزات صنعتی می شود. بنابراین خرید و فروش مواد اولیه شیمیایی صنعت تصفیه آب در بازار بسیار انجام می شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا