تصفیه آب

سبز شدن آب استخر شنا چه دلایلی دارد؟

سبز شدن آب استخر به احتمال زیاد به دلیل رشد بیش از حد جلبک ها در آب است. جلبک ها می توانند به سرعت شکوفا شوند، به خصوص در هوای گرم و در طول شب شما را غافلگیر کنند. علت این امر معمولاً عدم تعادل یا مقدار ناکافی کلر در آب است. کلر یک ضدعفونی کننده قوی است، اما اگر سطح آن حتی برای یک روز کاهش یابد، می تواند باعث شیوع جلبک شود. بنابراین، نظارت مکرر سطح کلر استخر برای جلوگیری از هرگونه غافلگیری ناخوشایند بسیار مهم است.

علت سبز شدن آب استخر چیست؟

اگر کلر کمی در استخر وجود داشته باشد، منجر به رشد باکتری ها و جلبک ها شده و باعث سبز شدن آب می شود. برای جلوگیری از این امر، توصیه می شود آب را آزمایش کنید و مواد شیمیایی را متعادل کنید تا از سطوح مناسب اطمینان حاصل کنید.

مسئله دیگری که می تواند به وجود بیاید این است که کلر موجود در استخر توسط کلرآمین ها متصل می شود، این ها محصولات فرعی شیمیایی هستند که وقتی آب با کلر کافی تصفیه نمی شود، جمع می شوند. برای رفع این مشکل، می توانید پس از آزمایش آب، درمان شوک کلر را انجام دهید. مقدار کلر مورد نیاز بر اساس اندازه استخر و سایر عوامل متفاوت است.

سطح pH در استخر شنا ممکن است خیلی بالا باشد، به این معنی که آب قلیایی تر از آنچه باید باشد است. عوامل متعددی از جمله آب و هوا، روغن، کثیفی و لوازم آرایشی می توانند در تماس با آب استخر در ایجاد این مشکل نقش داشته باشند. هنگامی که سطح pH بیش از حد بالا باشد، کلر موجود در استخر کمتر موثر می شود. برای رفع این مشکل، آب استخر خود را تست کنید و مواد شیمیایی را متعادل کنید تا مقدار pH را تنظیم کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا