تصفیه آب

خاک تصفیه استخر چیست و چه کاربردی دارد؟ قیمت خرید

امروزه برای تصفیه آب از ترکیبات مختلفی بهره برده می‌شود. خاک تصفیه آب یکی از موادی است که در تصفیه آب بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. با کاربرد خاک تصفیه استخر می توان با حذف آلودگی ها و ذرات معلق بر شفافیت آب افزود. این ماده با نام های خاک دیاتومه، خاک تونیسل، خاک رنگ بر و خاک اکتیو نیز شناخته شده و در بازار خرید و فروش می شود. از خواص خاک تصفیه آب می توان به طول عمر بالا و عدم نیاز به تعویض در زمان های کم اشاره نمود. از مزایا مصرف خاک تصفیه آب عدم واکنش با مواد شیمیایی موجود در آب است. برای تولید خاک تصفیه استخر از از باقی مانده گیاهان دریایی و همین طور پودر فسیل استفاده می گردد. قیمت خاک تصفیه آب متفاوت بوده و به عوامل مختلفی وابسته است که در ادامه به آن می پردازیم.

خرید و فروش خاک تصفیه آب استخر به دلیل فواید و مزایا آن در بهبود کیفیت آب بسیار صورت می پذیرد. برای خرید این محصول می توان به سایت های معتبر فروش مراجعه نمود.

خاک تصفیه آب استخر چیست

خاک سیلیس یا دیاتوم درواقع پودر فسیل باقیمانده از گیاهان دریایی است. این مواد از قابلیت بالایی در جذب انواع آلودگی ها برخوردارند. این ترکیبات قادرند تا ذرات ۵ میکرون را نیز حذف نمایند.

سیلیکات آلومینیوم آبدار یکی از مواد موجود در خاک تصفیه است. بعلاوه موادی همچون دولومیت، کلسیت، کوارتز و… نیز در آن وجود دارند. خاک تصفیه آب استخر با نام خاک اکتیو نیز شناخته شده و در بازار خرید و فروش می گردد. از مزایا خاک تصفیه استخر برای حذف مواد زائد، بو و رنگ از آب و سایر مواد استفاده می گردد. بزرگ ترین کشور تولید کننده خاک رنگ بر کشور امریکاست. زیرا این کشور از بزرگترین کشورهای تولید کننده سیلیکات آلومینیوم از رسوبات آتش‌فشانی است. البته مکزیک و ژاپن نیز رتبه های بعدی در زمینه تولید خاک رنگ بر محسوب می شوند.

خواص خاک تصفیه آب استخر

از کاربرد خاک دیاتومه در تصفیه آب، تصفیه روغن، به عنوان کاتالیزور در صنایع پتروشیمی و… استفاده می شود. علت کاربرد این خاک فعال و اکتیو داشتن ویژگی ها و خواص منحصربه‌فرد آن است. در ادامه به برخی از این خواص اشاره شده است.

 • تخلخل بالا
 • سطح تماس بالا
 • تراکم پایین
 • نفوذپذیری
 • داشتن قدرت جذب بالا
 • و…

انواع خاک تصفیه استخر

خاک دیاتومه معمولی

از این نوع برای تصفیه آب و تصفیه روغن های صنعتی مانند روغن های اتومبیل استفاده می شود.

خاک تصفیه صنعتی

از این نوع خاک در تصفیه وازلین، روغن های صنعتی، روغن های مایع و جامد و… بهره می برند. برای رنگ زدایی فرآورده های نفتی نیز از خاک رنگ بر اکتیو صنعتی استفاده می شود. مهم ترین ویژگی این نوع نسبت به انواع معمولی، تاثیرگذاری مطلوب با میزان کمتر است.

خاک تصفیه خوراکی

برای تصفیه روغن های خوراکی مختلف مانند روغن آفتاب گردان، پنبه دانه، سویا، کلزا و… از خاک دیاتومه خوراکی استفاده می شود.

مزایا خاک رنگ بر در تصفیه

 1. موجب جداسازی ذرات ریز و معلق در آب می شود.
 2. جریان مایعات استخر را روان سازی می کند.
 3. در فیلتر آب استخر دوام طولانی دارد.
 4. موجب افزایش سطح کیفیت فیلتراسیون می شود.
 5. دارای ساختار متخلخل بوده و باعث عدم افت فشار در فیلتر خواهد شد.
 6. بر سایر مواد شیمیایی تاثیری نخواهد داشت.

کاربرد خاک تصفیه استخر

از پرکاربردترین مصارف خاک تصفیه در صنعت می توان به موارد زیر اشاره نمود. این ماده قابلیت فراوانی داشته و از این رو بسیار استفاده می شود.

 • فیلتر و تصفیه آب استخر
 • فیلتر آب
 • تصفیه نوشیدنی هایی همچون نوشابه، دلستر، انواع آبمیوه ها و…

قابلیت خاک دیاتومه در حذف ذرات معلق جامد و مواد ناخواسته موجب کاربرد های صنعتی گسترده از آن شده است. امروزه بیشترین کاربرد خاک رنگ بر در رنگ بری روغن ها صورت می پذیرد. اما استفاده از آن در صنایع نساجی جهت جدا کردن چربی ها و ناخالصی های پشم از کاربرد های قدیمی تر آن است.

قیمت خاک تصفیه آب استخر

قیمت خاک تصفیه تحت تاثیر عواملی همچون گرید تولید شده، شرکت تولید کننده و نرخ ارز قرار دارد. محصولات خارجی یا وارداتی نیز از قیمت های بیشتری نسبت به انواع داخلی برخوردارند.

خرید و فروش خاک تصفیه آب استخر

خرید و فروش خاک دیاتومه به دلیل کاربرد های صنعتی مختلف بسیار صورت می پذیرد. برای خرید خاک تصفیه استخر می توان به سایت های معتبر فروش مراجعه نمود. خرید این محصول به صورت حضوری نیز امکان پذیر است. در هنگام خرید توجه نموده و تنها از منابع معتبر اقدام به خرید نمایید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا