اسانس

اسانس شوینده

امروزه با گسترش تولید انواع محصولات شوینده، کاربرد انواع اسانس شوینده نیز رو به افزایش نهاده است. درواقع کاربرد اسانس های صنعتی با رایحه های مختلف در محصولات شوینده منجر به جذب افراد باسلیقه های مختلف خواهد شد. اسانس های شوینده نوعی ترکیب شیمیایی آلی هستند که اغلب دارای خواص آنتی باکتریالی نیز هستند. با کاربرد اسانس شوینده در محصولات آرایشی بهداشتی می توان خواص مطلوبی را در آن ها ایجاد نمود. درواقع اسانس شوینده با دادن عطری دلپذیر به محصولات بهداشتی موجب فروش بیشتر این محصولات خواهد شد. انواع اسانس آرایشی بهداشتی توسط شرکت های ایرانی و خارجی تولید و عرضه می گردند. قیمت این اسانس ها با توجه به کیفیت و شرکت تولید کننده می تواند مقادیر مختلفی را در بر داشته باشد. برای خرید و فروش اسانس شوینده می توان به سایت های معتبر فروش مراجعه نموده و بدون واسطه اقدام به خرید نمود.

در ادامه این مطلب به بررسی ویژگی، خواص و کاربرد اسانس شوینده و همین طور قیمت خرید و فروش آن می پردازیم. با ما همراه باشید تا بیشتر با انواع اسانس و کاربرد آن آشنا شوید.

اسانس شوینده چیست

از خواص اسانس شوینده در صنایع استفاده های زیادی می شود. امروزه برای فروش محصولات بهداشتی علاوه بر داشتن کیفیت مطلوب نیاز به وجود رایحه های دلپذیری است. اسانس شوینده با تنوع بالا تولید و عرضه می شود تا به بهبود رایحه و خواص در محصولات کمک کرده و منجر به فروش بیشتری شود. درواقع اسانس‌های شوینده به عنوان یک عامل تاثیر گذار در افزایش فروش محصولات شوینده در صنایع بهداشتی و آرایشی عمل می کنند. فعالان صنعت تولید شوینده با کاربرد این ترکیبات می توانند به فروشی بیشتر دست یابند.

خواص اسانس شوینده

با افزودن اسانس‌های شوینده به محصولات بهداشتی شوینده، بوی سورفکتانت ها پوشانده می شود. این عامل در محصولات بسیار بوی ناخوشایندی است. حتی در شوینده های ضعیف یا شوینده های گیاهی با مقدار بسیار کم سورفکتانت نیز از مقادیر کم اسانس استفاده می شود. برای از بین بردن بوی آلودگی و کثیفی نیز از مواد شوینده استفاده می شود. درواقع این اسانس موجود در مواد شوینده است که منجر به این عملکرد مطلوب می گردد.

اسانس‌های مواد شوینده اغلب دارای فرمولاسیون های محرمانه و کم خطری هستند. این ترکیبات به گونه ای ساخته می شوند که علاوه بر داشتن ماندگاری مناسب دارای کمترین آسیب برای سلامت و محیط زیست باشند.

قبلا از اسانس های طبیعی استفاده می شد. اسانس گیری به روش های تقطیری و کمپرس سرد صورت گرفته و استفاده می شد. اما با افزایش تقاضا برای محصولات بهداشتی و آرایشی مانند انواع شوینده هایی نظیر صابون، شامپو، مایع لباس شویی و ظرف شویی و… تولید اسانس‌های شوینده به شکل صنعتی صورت گرفت. اسانس‌های صنعتی شوینده در محصولات صنعتی و خانگی به طور گسترده ای به کار می روند. استفاده از اسانس‌ها بخصوص در مواد شوینده در صنعت امری اجتناب ناپذیر است.

کاربرد اسانس شوینده

  • کاربرد در صنایع آرایشی و بهداشتی
  • تولید انواع صابون
  • تولید شامپو های سر و بدن
  • ساخت و تولید مایع ظرف‌شویی و لباسشویی
  • و…

مزایا مصرف اسانس‌های شوینده

اسانس‌های شوینده علاوه بر داشتن خواص پاک کنندگی قدرتمند، دارای رایحه بسیار دلپذیری بوده و در محصول ایجاد عطری خوشایند می نمایند.

ایجاد ظاهری درخشان و زیبا در شوینده از دیگر مزایا مصرف این ترکیبات است.

درواقع با کاربرد اسانس در محصولات صنعتی تمیزکننده می توان علاوه بر پاکیزگی موجب ایجاد رایحه خوش پس از شست‌وشو شد.

بسیاری از اسانس‌ها حساسیت پوستی داشته و قادرند خواص مطلوبی در محصول نهایی ایجاد نمایند.

تامین کنندگان اسانس شوینده

اکثر اسانس‌ها دارای ساختار مولکولی آلی هستند. این ترکیبات حلقوی از مزایای زیادی در صنایع برخوردارند. یکی از مهم ترین و اصلی ترین روش های تولید اسانس‌های شوینده فرآیند تقطیر است. تقطیر حرارت دادن یک مخلوط، سرد شدن بخارات و تبدیل مجدد آن به حالت مایع است. با این روش ناخالصی ها حذف شده و اسانس خالص به دست خواهد آمد. از این اسانس می‌توان در موارد مختلف استفاده نمود. با توجه به اینکه هدف تولید کدام ‌یک از انواع اسانس باشد، ترکیبات اولیه متغیر خواهند بود. تامین کنندگان اساس با توجه به تقاضا انواع مختلف اسانس ها را ورد می کنند.

قیمت اسانس شوینده

قیمت اسانس با توجه به مواد اولیه آن می تواند متغیر باشد. اسانس‌های شوینده می توانند صنعتی یا طبیعی باشند. البته امروزه از اسانس‌های شوینده صنعتی بیشتر استفاده می شود. قیمت انواع صنعتی ارزان ‌تر از انواع طبیعی است. برای اطلاع از قیمت این محصولات می‌توان به سایت‌ های معتبر فروش مراجعه نمود.

خرید و فروش اسانس

خرید و فروش انواع اسانس شوینده در بازار بسیار صورت می پذیرد. زیرا این ترکیبات در صنایع آرایشی و بهداشتی کاربرد فراوانی دارند. برای خرید این محصولات می توان به سایت های معتبر فروش مراجعه نموده و بدون واسطه اقدام به خرید این محصولات نمود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا